Vzpomínka na Korsiku

úterý 11. srpen, 2015

Tak jako jsou Dolomity bílé, Zillertalské Alpy modré, Tuxerské Alpy sametově zelené, nebo Vysoké Tatry šedé, tak jsou štíty severní Korsiky růžové.

Fotky se již upravují a článek píše. :-)
Všem krásné letní dny!

Report z vandru: Sopron, Maďarsko

čtvrtek 6. srpen, 2015

Kdybych měla dost peněz, našla bych si nějaký pěkný penzion s měkkou postelí a teplou sprchou, nebo alespoň kemp, když už mám na zádech ten stan. Ale protože mám v kapse 200 Forintů (= cca 25 Kč), musela jsem spát na rozhledně v Maďarské Soproni, dívat se na hvězdy a na východ slunce.
Být švorc je někdy fajn. Člověk dělá to, co by jinak nedělal, a poznává věci, které by jinak nepoznal.

Report z vandru: Pisa, Itálie

pondělí 27. červenec, 2015

Jedním z největších překvapení v životě turisty je, když zjistíte, že nějaká obecně platná skutečnost je pravdivá. Jistěže to víte, viděli jste stovky fotek, všichni vám to popisovali stejně. Vlastně o tom vůbec nepochybujete a ani trochu nečekáte, že to bude jinak. A přesto, když ji vidíte naživo, vydechnete úžasem: "Páni, ona je fakt šikmá...!" :-D

Foto: Trochu jsem ji srovnala. Pořádek musí být. ;-)

Report z vandru po Korsické hřebenovce GR 20 - VI

sobota 25. červenec, 2015

Napoleon měl pravdu. Nikde na světě to nevoní tak, jako na Korsice. Nezaměnitelná kombinace vůně moře, hor, borovicové pryskyřice a myrty se mi vtiskla do paměti. Prošla jsem celým ostrovem od severu na jih, projela pobřeží od jihu na sever a nakonec se vrátila od západu zpět na východ. Navštívila jsem přes deset korsických měst, přešla celé horské pásmo a potkala bezpočet skvělých lidí. Bude se mi krásně vzpomínat! :-)

Foto: Poslední vandr po pláži v Bastii.

Všem tulákům, vandrákům a přírodomilům zdar!

Report z vandru po Korsické hřebenovce GR 20 - V

úterý 21. červenec, 2015

Jsme hrdá lůza z východu a nenasytně brázdíme západní Evropu. Zchudlí penězmi, však zbohatlí zážitky střídavě stopem nebo po svých vandrujeme po pobřeží krásné francouzské Korsiky, nemaje přitom víc peněz, než kolik se ztratí na dně hluboké kapsy. Naše hodnota pro místní trh se drze přibližuje nule. Spíme ve stanu, jíme z ešusu, a vůbec se za to nestydíme. Máme vše, co potřebujeme, a ani o trochu víc. Svět je velký a krásný a my jsme mladí a zdraví. Co ještě můžeme od života chtít?

Foto: Na pláži v Bonifaciu, nejjižnějším městě Korsiky. Bílé skály a tyrkysové moře. Nádherné město! :-)

Všem krásné letní dny.
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace