Report z vandru: Beskydy - I

úterý 6. září, 2016

Vyrazili jsme na kratší túru do Beskyd. Z Rožnova pod Radhoštěm jsme zamířili do pohraničí, kde už druhým dnem putujeme po Beskydské magistrále. Už dva dny nás halí hustá mlha, ale když se jednou rozestoupila, bylo tu opravdu krásně.
Jdeme dál.

Přešli jsme Pyreneje!

úterý 4. duben, 2017

Společně s Kamilem Moravcem (alias KaMo_cz) jsme v srpnu úspěšně dokončili přechod Pyrenejí po trase HRP - Haute Route Pyrenées. Ušli jsme 884 km a na cestě byli 36 dní. Přechod jsme zahájili na začátku července ve francouzském pohraničním městě Hendaye u Atlantiku a zakončili v Banyuls sur Mer u Středozemního moře.
Byla to naše nejnáročnější doposud podniknutá cesta a zároveň největší zkušenost v horách. Děkuji Kamilovi za skvělý společný zážitek a za podporu.

Článek jistě bude, je však velkým tématem, a proto mi bude ještě nějaký čas trvat, než ho sepíšu. Prozatím vkládám jen toto krátké oznámení a fotku z vrcholu hory Canigou (2784 m.n.m.), která je na trase HRP poslední vysokou horou Pyrenejí. Zde jsme již věděli, že to nejtěžší už máme za sebou. :-)

Report z vandru: Haute Route Pyrenées - VIII

pondělí 8. srpen, 2016

Dnes je to přesně 36 dní, co jsme stáli u Atlantiku a bláhově snili o tom, že přejdeme celé Pyreneje. Příliš smělé přání, které se jevilo neskutečně a vzdáleně. A dnes, přesně ve 13:15 stojíme opět u moře, ale Středozemního, na opačném konci Pyrenejí! Dokázali jsme to! :-)
Jsme v Banyuls sur Mer, na konci naší cesty, a v nohách máme 884 kilometrů skal a hor, divokých a krásných, které nás provázely celou naši cestu.

Ten pocit dojít pěšky k moři zažívám už potřetí, ale nikdy nezevšední. Je to obrovská radost, euforie, blaženost.

Přeji vám mnoho krásných zážitků!
A my jdeme slavit. :-))

Report z vandru: Haute Route Pyrenées - VII

pátek 5. srpen, 2016

Poslední velká hora Pyrenejí byla úspěšně zdolána! Na Pic du Canigou (2784 m.n.m.) jsme vystoupili ve včerejších odpoledních hodinách, a s mírnou nostalgií jsme opustili nejen Katalánsko, ale i celé Pyreneje. Nyní putujeme nízkým pásmem hor směrem na východ, před námi jsou však už jen nižší vrcholy ("pouze" do 1500 m.n.m.), které jsme pro sebe pracovně pojmenovali ´Pyrenejky´. Už jen pár dní a budeme u moře!

Více příště.

Report z vandru: Haute Route Pyrenées - VI

středa 3. srpen, 2016

Dnes jsme úspěšně zdolali nejvyšší vrchol celého přechodu Pyrenejí - Pic de Noufonts (2861 m.n.m.). Zítra nás čeká poslední vrchol, a pak už půjdeme k moři! :-)
Držte nám pěsti, ještě to nebude lehké.

Více příště.
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace