Dobrovolnictví III.: Úklid v lese při procházce

čtvrtek 2. březen, 2017

Vyšli jsme si ve čtyřech na odpolední procházku do lesa. Já, Pepa, Lukáš, Rendy. Jen tak, projít se ke zřícenině hradu a zpět. Pěkný les, vzrostlé stromy, zeleň, skály, historie, a všude plno odpadků. Plechovky, pet flašky, igeliťáky, papírky... Škoda je hezkého kraje, aby ho hyzdil bordel od lidí. A tak jsme se rozhodli v lese trochu uklidit. Vyčistili jsme okolí skal, areál zříceniny, trampskou bivakovnu, turistickou cestu, přilehlou silnici a nedaleké parkoviště. Ve čtyřech lidech jsme za hodinu nabrali celý pytel.

Proč?
Protože máme úctu k domovu.

Hezký den všem.

Report z vandru: Slezské a Živecké Beskydy - Česko, Slovensko, Polsko

sobota 26. listopad, 2016

Zapomeňte na hezké obrázky. Tohle je trek. Bahno, špína, zima, mokré boty, puchýře, otlaky od krosny, pády na hubu. K jídlu konzervy a týden staré rohlíky, na zádech ´pytel cihel´ a v nohách tisíce nastoupaných metrů.

Zdravím vás ze 165 km dlouhého přechodu Slezských a Živeckých Beskyd. Buďte rádi, že jste nešli se mnou. :-D

Horám zdar!

Report z vandru kdesi ve skalách

pátek 4. listopad, 2016

Dobré ráno kdesi ve skalách! :-)
Není nad to, probudit se v hloubi lesa v obležení skal. V noci byl hustý déšť, nás však chránilo pevné přístřeší.
Všem vandrákům zdar!

Report z vandru: Beskydy - IV

pátek 16. září, 2016

Naše šestidenní putování Beskydami bylo plné kouzelných momentů. Skutečně impozantní pohled se nám naskytl když jsme balancovali na hranici inverze ve výšce okolo 1000 m.n.m.. Ani mlha, ani slunce, ale něco mezi tím.
Článek už se připravuje! :-)

Report z vandru: Beskydy - III

pátek 9. září, 2016

Čtvrtého dne jsme vystoupili na ´Královnu Moravskoslezských Beskyd´, Lysou horu. Počasí se nám umoudřilo, je teplo a slunečno.
Pěkné dny! :-)
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace